Yörüklerin İzinde" Fotoğraf Sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, 19-31 Ocak 2016 tarihleri arasında, Mustafa Gümüş’ün ‘Yörüklerin İzinde ‘ fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor’!
Hayatımızı kolaylaştıran tüm cihazlardan, teknolojilerden ve benzerleri fırsatlardan uzaklaşmış -vazgeçmiş- bir topluluğa objektifini çeviren Mustafa Gümüş; bizleri ‘YÖRÜKLERİN İZİNDE’ Toroslar'ın son konar göçerleri olan “Sarıkeçililerin” hayatına davet ediyor.
“YÖRÜKLERİN İZİNDE’” isimli proje, sanatçının 2013’den bu yana ürettiği bir sonuç olarak karşımıza çıkıyor.Bizlere Yörük Göçünü ve Kültürünü anlatan yegane bir örnek. Hayatın günlük koşuşturmacısından, kaygılarından, çıkar ilişkilerinden ve aitliklerinden uzakta, otantik, bir o kadar güçlü ifadeleri ile saflığı ve samimiyeti temsil eden görsel bir külliyat.

19 ocak salı günü saat 17:00 de açılacak serginin açılış konuşması ;40 yıllık sanat yaşamında, 12 dile çevrilen öyküler; 30 kitap ve Türk Edebiyatından en çok uyarlanan 23 filmiyle Türk Sinemasına Ulusal & Uluslararası sayısız ödül kazandıran 32 senaryoya imza atan,yazar,Öykücü Osman ŞAHİN yapacaktır.
Kaynak:http://www.tfsf.org.tr

Yorumlar