Işığın Sesi Fotoğraf Sergisi

Işık içerdiği sihirli gücüyle Linda'yı hep çekmiştir. Göz alıcı parlaklığıyla yarattığı kontrastlar, gündelik hayatın nesnelerini, dokularını, yapılarını, hepsini tanınmayacak yeni boyutlara taşır. Kare formunda fotoğraflarıyla zihnini ve gözünü zorlayarak bir yılı kapsayan bu projesinde gündelik sıradanlığı olağandışı bir grafik dile çevirmeyi hedeflemiş sanatçı. 

Çocukluğundan beri fotoğrafla içli dışlı olan Linda, son on yılda bunu tam zamanlı bir tutkuya çevirmiş. Sokak ve belgesel fotoğrafçılığında çalışmaları olan sanatçı analogdan dijitale geçişte renk çalışmalarına ağırlık vermiş olmakla birlikte son zamanlarda siyah beyaza dönüş yapmıştır.

Linda Caldwell'in fotoğraf sergisi “Işığın Sesi” adıyla Schneidertempel Sanat Merkezi, Bankalar Cad. Felek Sokak No.10, Karaköy, İstanbul adresinde 21 Şubat saat 18den itibaren 11 Marta kadar izlenebilir. www.schneidertempel.org


Yorumlar

Blog World dedi ki…
Bloggerlar Sanal Alemde Buluşuyor!
Merhaba, yazınız için teşekkürler. Bloggerların buluşma ve sosyal paylaşım platformunda sizleri de aramızda görmek isteriz. Böylelikle diğer bloggerları tanıyabilir, yeni fikirler edinebilir ve içeriklerinizi daha geniş kitleye tanıtabilirsiniz. İyi çalışmalar.