Fototrek Yolcuları Karma Sergisi Canon Galeri'de

Canon Geleri'de 30 Kasım 2013 - 03 Ocak 2014 tarihleri arasında Fototrek Yolcuları'nın  Namaste / NepaI  isimli ortak fotoğraf sergisi izlenebilecek. 

Fototrek Yolcuları, Ekim 2013'te Nepal'e düzenlenen seyahate katılan Alev Jale FINNEY, Antoni YUANIDIS, Aydın DÖRTOK, Berna HOROZOĞLU, B.B., İlker ŞAHİN, Müjde Müge ATAMAN, Özlem ŞEHİRLİ ve Vedat AKÇAYÖZ'den oluşan bir grup.

Ekim 2013'te Nepal'in başkenti Kathmandu, güzellikler kenti Patan, UNESCO Kültür Mirası Listesi'ndeki Bhaktapur, 2200 metre yükseklikteki Nagarkot ve Dhulikel şehirlerinde çekilen fotograflardan oluşan çalışmada 50 x 70 cm ebatlarında 27 adet fotograf yer alıyor. 

NEPAL SEYAHATİ

Ekim 2013'te Nepal yollarına düşen bu yolcular, "gezgin" olmanın ilk adımlarını 8000 metrelik Himalayaların eteklerinde attılar... Sırt çantalarını omuzlayıp başlarını önce uçağın, sonra otobüsün penceresine dayadılar... Giderek küçülen şehirleri gördüler, bulutları izlediler, yollara baktılar... Her gün bir başka çarşıda, meydanda, tapınakta gezdiler, dua çarkları çevirdiler, heykellere el sürdüler, Mumlar yaktılar... Her gün yeni insanlar tanıdılar, binlerce kare fotograf çektiler, o yüce dağları sessizce izlediler... Si Taleju'da (Patan) etli momo yediler, Nagarkot'ta buz gibi Everest birası içtiler, Thamel'den Durbar'a Tilkot'tan Changu Narayan'a yürüdüler, Kokhana ve Bungamati Köyleri'nde rakşi (pirinç rakısı) kaynamasını seyrettiler... Çantalarına ufak tefek hediyelik eşyalar tıkıştırıp tanıdıklara getirdiler... 


Hafıza kartlarına, harici belleklerine doldurdukları fotograflardan bir seçkiyi de sizlerle paylaştılar. 
İyi seyirler...
Yollara gönül veren, hep giden, gerektiğinde dönen herkese sevgilerle...

Cenk GENÇDİŞ


FOTOTREK YOLCULARI'nın karma sergisi 30 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 19:00’daki kokteyl ile açılıyor. 

Sergi 03 Ocak 2014 Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Yorumlar