III. Sedat Pekcanattı Sosyo-Belgesel Fotoğraf Proje Bursu

Düzeyli ve bir meramı olan sosyo-belgesel fotoğraf projelerine destek vermek, diğer şahıs ve fotoğraf kuruluşlarını benzeri burslar vermek adına teşvik etmek, #cenkmiratpekcanattı’nın babası merhum Sedat PEKCANATTI’nın anısını yaşatmak amacıyla geleneksel hale getirilen fotoğraf bursunun karşılığı 30 cm * 45 cm ebatlarındaki otuz (30) adet fotoğraf baskısından oluşmaktır.

III. Sedat Pekcanattı Sosyo-Belgesel Fotoğraf Projesi Bursuna başvurular 1 Haziran 2017 tarihinde başlayacak ve 1 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir.

Belirtilen tarihler arasında "Instagram Çoklu Fotoğraf Yükleme" aracılığıyla, katılımcının projeye ait 10 adet fotoğrafını #sedatpekcanattısosyobelgeselfotoğrafprojesibursu ve #gölgefanzin etiketleriyle Instagram platformunda paylaşması gerekmektedir.


Değerlendirmenin ardından finale kalan üç (3) projenin sahiplerinden konularına dair yirmişer (20'şer) #fotoğraf daha talep edilecektir.

Nihayet 15 Eylül 2017 tarihinde bursa hak kazanan proje ilan edilecektir.

III. SEDAT PEKCANATTI SOSYO-BELGESEL FOTOGRAF PROJESI BURSU ŞARTNAMESİ

1- III. Sedat Pekcanattı Sosyo-Belgesel Fotoğraf Projesi Bursuna amatör ya da profesyonel fotoğrafçılar başvuruda bulunabilirler.

2- Projeleriniz sosyal içerikli belgesel fotoğraf kriterlerine uygun olmalıdır.

3- Projeyi oluşturan fotoğraflar konu bütünlüğü sağlayacak bir seri niteliği taşımalıdır.

4- Portfolyoyu oluşturan fotoğraflar 'siyah-beyaz' ya da 'renkli' olabilirler.

5- Bursu kazanacak olan projenin SERGİLENMESİ, ALBÜM HALİNE GETİRİLMESİ ya da FOTOĞRAF GÖSTERİSİ OLARAK İZLEYENLERE SUNULMASI SÖZ KONUSU OLDUĞU HALLERDE; Projenin AFİŞ, BROŞÜR, ALBÜM, BASIN BÜLTENLERİNDE ve FOTOĞRAFÇININ VERECEĞİ RÖPORTAJLARDA III. SEDAT PEKCANATTI SOSYO-BELGESEL FOTOĞRAF PROJESİ BURSUNCA projesinin desteklendiğine dair bir ibare kullanılmalıdır.

6- Gölge Fanzin, gerekli görülen hallerde burs şartnamesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yorumlar