Foto Gaste Fanzin İçin Açık Çağrı

Dijital ekranlarda elimizin altında hızlıca kayan fotoğraflar, ya da hafıza kartlarında unutulanlara... Kadrajımız Güncel Kalsın.


Biz fotoğrafçılar sürekli deniyor, yeni işler üretiyor ve daha iyisi için kafa patlatıyorken işlerimizi sunabileceğimiz alanlar oldukça azaldı. Fotoğrafa dair süreli yayınların günümüz şartlarında ekonomik olarak ayakta kalması da oldukça zor olduğundan mecra sayımız giderek azalıyor. Sosyal medya büyük bir devrim olsa da dijital ekranlara hapsolan görseller ancak kağıda döküldüğünde fotoğrafa dönüşüyor, ekrandaki görüntüler kağıdın üstündekine nazaran daha lezzetsizler, üstelik uçup gidiyorlar. Özetle Foto Gaste Blog ülkemizdeki fotoğraf gündemini takip edip haberleri meraklısıyla paylaşırken buz dağının altında çok daha fazla görülmeyi bekleyen proje olduğunu düşünerek belli dönemlerde Foto Gaste Fanzin i yayımlayacak. Portfolyolarınızı tür farketmeksizin gönderebilir (portfolyo dışında yazı, makale gibi içerikler de olabilir.) görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.  

Fanzin, İngilizce FANatic ve magaZINE kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşturulan finansal kaynaklardan ve hiyerarşik yapılardan uzak alternatif bir basılı materyeldir. Farklı yöntemlerle çoğaltılan örnekleri olmakla beraber genellikle fotokopi aracılığı ile çoğaltılarak, satış amacı güdülmeden dağıtılan yayınlardır.

İletişim: fotogaste@hotmail.com

Yorumlar