"Umut Yatırımı/ Hope Investing" Sergisi Fotografevi Galeri'de

BBC International tarafından da çekimi yapılan sergi haberiyle, dünyanın gözleri MMCC global tarafından yürütülen Kabul'deki çocuk terapi merkezine çevriliyor. Ayrıca satışı yapılan fotoğraflardan elde edilecek gelirin %50 si, fotoğrafçısı tarafından MMCCGlobal'e aktarılacak.
"Bu, geçmiş zamanlarında yalnızca eğlence faaliyetleri öğrenen bazı neşeli kızların hikayesi değil! Bu, Afganistan’da uzun zamandır kadınları kısıtlayan muhafazakar topluma; kadınların becerilerine ve kabiliyetlerine son derece yüksek bir şüpheyle yaklaşan erkek egemen topluma karşı dimdik ve cesur duran, klişelere karşı savaşan yeni jenerasyon kızlarının hikayesi.

MMCC (Çocuklar için Mobil Mini Sirk) bomba patlamalarının, sivil çatışmaların ve terörizmin günlük hayatın bir parçası olduğu ve bunlara maruz kalan Afganistan’da bulunan sosyal bir sirk'tir. Burada, fiziksel sanatlar aracılığıyla kız ve erkek çocuklara güç, kendine güven ve öz saygının aşılandığı bir pedagoji merkezi yer almaktadır. Bu Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşun politikalarına göre, tüm aktivitelerin katılımcılarından en az %40’ının kızlar olması gerekmekte.
Bu merkezde pek çok aktivite gerçekleştirilmekte ve Afganistan genelinde 3 milyon civarında canlı takipçisi bulunmakta. Afganistan hakkında pek çok üzücü ve acıklı hikaye duyduk ancak bu umudun ve değişim için gösterilen çabanın hikayesi; Afganistan’da yapılan bir umut yatırımının hikayesi."

Yorumlar