Dünya Çocukları Fotoğaf Sergisi

Ziraat Sanat Tünel’de “Dünya Çocukları” Fotoğraf Sergisi 25 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor. Geleceğe Gülümse Sosyal Sorumluluk Projesi yararına gerçekleşecek serginin kuratörlüğünü Niko Guido üstlenirken, Fotoğraf Gezginleri grubundan 56 sanatçı; Nepal, ABD, Küba, Fas, Laos, Hindistan, Tanzanya, Kamboçya, Moğolistan gibi sayısız farklı ülkede çekmiş oldukları fotoğraflarıyla destek veriyor.
Geleceğe Gülümse Projesi, ihtiyaç sahibi köy okullarındaki çocuklara eğitim ve yardım götüren 3 yaşında bir sosyal sorumluluk. Burak Bora Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği çatısı altında yürütülüyor. Bir otobüs dolusu 50 genç gönüllü; Türkiye'nin uzak köy okullarındaki çocuklara modern eğitimler veriyor, giyim-kirtasiye ihtiyaçlarinı karşılıyor, okullarına kütüphane, sanat atölyesi, fen odası ve kodlama(bilgisayar) atölyesi olarak 4 adet yapı kuruyor. Sergide fotoğrafların satımından ve bağışlardan elde edilecek gelir ile 2018-2019 eğitim yılında gerçekleşecek 6. Ve 7. köy projelerine finansman desteği sağlanacak.
Proje, fotoğraf sergisi etkinliği ile toplumun dikkatini “çocuk” meselesine çekmeyi, sanat yoluyla çevredeki farkındalığı arttırmayı hedefliyor.

Yorumlar