Venedik Karnavalı Fotoğraf Sergisi

“Masalsı bir gelenek: VENEDİK KARNAVALI” fotoğraf sergisi Urlalı fotoğraf ve sanat severlerle buluşuyor.

Avukat Erhan Meço’nun ikinci bireysel fotoğraf sergisi olan “Masalsı Bir Gelenek: Venedik Karnavalı” sergisi 21 Ekim – 14 Kasım tarihleri arasında Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde olacak.

Fotoğrafçı ve fotoğraf eğitimcisi olan Erhan Meço Cengiz Özer Fotoğraf Merkezi’nin de eğitimci kadrosunda yer alıyor.

Venedik Karnavalı’nın büyülü atmosferine bakış
Masalsı Bir Gelenek: Venedik Karnavalı sergisi 21 Ekim cumartesi günü saat 14:30’da düzenlenecek kokteyl ile açılacak. Sergiden elde edilecek gelir ise Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanacak.

 Sergide, 1162’den bu yana her türlü olumsuzluğa rağmen sürdürülen Venedik Karnavalı’nın büyülü atmosferi, Venedik’e özgü rengarenk kostümlerin estetiği ve maskelerin gizemlerinin ziyaretçilere yansıtılmasını amaçlanıyor. 2016 ve 2017 yıllarında gerçeklesen karnavallarda çekilen fotoğraflarda, günümüzün çağdaş yaşamının getirdiklerinden uzak, tarihten bir parça sunulması hedefleniyor.

Sergi ile ziyaretçilere; Venedik Karnavalı’nın barok atmosferi içerisinde, abartılı süslerin ardında gizlenen mistik ve büyülü havası yaşatılmak istenmiş̧. Masalsı Bir Gelenek: Venedik Karnavalı sergisi 14 Kasım’a kadar Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde görülebilir.

Erhan Meço kimdir?
1983 İzmir doğumlu olan Erhan Meço, fotoğraf sanatına ilk olarak 2007 yılında ilgi duymaya başladı. 2014 yılına kadar fotoğraf eğitimi almadan bu alanda kendisini geliştiren Erhan Meço, 2014 yılında Cengiz Özer Eğitim Merkezi’nde Temel Fotoğraf ve Fotoğraf İsleme Eğitimleri aldı. 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünden mezun oldu. Bugün fotoğraf sanatı alanında özel dersler ve İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezi’nde Fotoğraf Sanatı üzerine eğitimler vermektedir. 2016 yılında, bir sosyal sorumluluk projesi olan “KEDİLER” konulu ilk bireysel fotoğraf sergisini açtı, sergiye ait fotoğralar İzmir ve Çeşme’deki sanat galerilerinde sergilendi. Bugün Avukatlık mesleğini icra etmekte olan Erhan Meço, fotoğraf sanatına olan kişisel tutkusunu ise topluma ve ülkemizde fotoğraf sanatının katkıda bulunmaya yönlendirdi.

Kaynak:https://urlaetkinlikleri.com

Yorumlar