Serdar Bilgili'den Nişantaşı Portreleri Sergisi

Serdar Bilgili Nişantaşı Portrelerini Valikonağı Caddesi üzerinde kendisi tarafından geliştirilen projesinin dış cephesinde sergiliyor.

14 Ağustos tarihinde açılan sergide Nişantaşı semtinin kültürüyle özdeşleşmiş 35 kişinin, Serdar Bilgili tarafından çekilen siyah-beyaz portreleri görülebilir.

Portreler, 67 metre yüksekliğindeki binanın dış cephesine büyük ölçekli baskılar halinde yerleştirildi. İstanbul'un  merkezindeki binanın cephesi restorasyon süresince bir sanat projesine çevirmeye karar veren Bilgili; Nişantaşı`ndaki bu ikonik yapıyı yenileyerek çağdaş ve modern görünümüyle bölgeye tekrardan kazandırmanın heyecanı içinde olduğunu ve semtle özdeşleşmiş insanların portre fotoğraflarını çekip binayı giydirmeye karar verdiğini açıkladı.

Dört ay süren hazırlık dönemiyle ilgili Serdar Bilgili "Sıradan bir bina giydirmesi, beni çok heyecanlandıran bir sanat projesine dönüştü. Onlarca metre yapının dış yüzeyine dev portreler asmak, oldukça özen ve dikkat isteyen zorlu bir çalışma süreciydi. Umarım İstanbullular bu açık hava sergisinden keyif alırlar" dedi.

Sergi Eylül 2017 sonuna kadar ziyaret edilebilir.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Yorumlar