Dijital Medyanın Yeni Fenomeni Video

Video son dönemde popülerliği artan ve markaların tanıtımları için en çok kullandığı mecraların başında geliyor. Firmalar reklam ya da tanıtım içeriği gibi olmayan ve hedef kitle veya potansiyel müşterilerinin izlediklerinde iyi vakit geçirebilecekleri videolar  ile daha samimi bir iletişim kurmayı hedefliyor.

Video Pazarlama Rakamları

* Potansiyel müşterilerin %62’si video izledikten sonra online olarak ürünü satın alma eğiliminde

Dijital pazarlamacıların %82’si video içeriği kullanarak müşterilerine ulaşmaya çalışıyor.

*B2B organizsyonlarının ise %96’sı pazarlama kampanyalarında video içerikleri kullanıyor ve %73’ü aldıkları ROI hakkında olumlu yorumlar yapıyor.

ABD'de  pazarlamacıların %65’i mobil video reklam bütçelerini arttırmayı planlarken, küçük işletmelerin %22’si önümüzdeki 12 ay içerisinde video içeriği paylaşmayı planlıyor.

Online video izleyenlerin %75’i aynı en az bir reklam videosu ile etkileşimde oluyor.

Ve en önemli iki madde;

Kullanıcıların %80’i 30 gün içerisinde izledikleri reklam videolarını hatırlamakta.

Tüketicilerin %36’sı ise video reklamlarına güvenmekte.


Video pazarlamanın etkisi gün geçtikçe artıyor, peki video pazarlamayı nasıl daha iyi ve etkili yapabiliriz? Bu yazıda video pazarlama alanında hizmet sunan Vimark'tan bahsedeceğim; 

Vimark'ın video pazarlama hizmetleri

Potansiyel müşterilerinize ürün ya da hizmetinizi video ile anlatan içerikleri oluştururken bu içerikleri sosyal medya mecralarından sunan video pazarlama ajansıdır. Markanızın tanıtım ya da hedef kitlenize ulaşılabilirlik oranınızı arttırma gibi önemli alanlarda stratejik çözümler sunar.

Video marketing stratejisi, tanıtım filmleri, event videoları, müşteri hizmet videoları, fayda - uzman videoları ve case videoları ile video pazarlama alanında çeşitli çözümler sunar ve hayata geçirir.

Markanız için gerekli video içeriği oluşturulması ve bunun sosyal mecralarda etkin bir şekilde paylaşılmasını istiyorsanız https://vimark.com.tr den size özel yapılacak çalışmaları inceleyebilirsiniz.


Yorumlar