İFSAK'tan Açık Çağrı

İFSAK 25. İstanbul Fotoğraf Günleri “Sahte” başlıklı temayla fotoğraf bir kez daha sahte ile gerçeği ayırmak için işe koyuluyor… 

İFSAK 25. İstanbul Fotoğraf Günleri’nde, seçilen “Sahte” başlıklı temayla fotoğraf bir kez daha sahte ile gerçeği ayırmak için işe koyuluyor. Sahte olanın kucağında iki ayrı dünya, iki ayrı yaka iki ayrı varlık âlemi bir araya geliyor. Sahte, gerçek olanı değerli kılıyor. Gerçekler dünyası ile idealar dünyası bir kez daha buluşuyor. Fotoğraf makinesinin bulunduğu açı ile, saptayacağı ana karar veren fotoğrafçının gerçek ile sahte olan arasındaki savaşına bir kez daha tanık oluyoruz.
Haydi fotoğrafçılar, var olanla hissedileni, gerçek ile sahte olanı fotoğraflamak için bir kez daha görev başına. Sahte olan her şeye, en az gerçekler kadar kapımız sonuna kadar açık! ‘’Sahte nedir?’’, ‘’Kalp nedir?’’, ‘’Düzmece nedir?’’, ‘’Gerçek, ne kadar gerçektir?” “Sahte, gerçeğin neresindedir?’’ sorularına fotoğraflar aracılığıyla hep birlikte cevap arıyoruz. Bulabildiklerimizi fotoğraf aracılığıyla paylaşıyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yorumlar