FILM Ferrania Slide Filmler için Üretime Başlıyor

Tanınmış İtalyan üreticisi "Ferrania", "FILM Ferrania" olarak küllerinden doğdu ve 11 Ekim Salı günü, analog fotoğraf makineleri ve film kameraları için slide film üretmeye başladı.

En son Eylül'de başarılı bir test çalışmasından geçtikten sonra Film Ferrania artık doğrudan müşterilerine gönderilebilecek. Film stoklarında ilk çalışma Scoth Chrome 100 slide filmin daha geliştirilmiş bir versiyonu olacak. Film, fotoğrafçılık (135mm 120 roll) ve film yapımı (16mm ve Super 8 formatlar) için uygun olacak.


İlk olarak 1923'te kurulan Ferrania bir önceki sahibi 3M Company tarafından 2010 yılında faaliyete kapatıldı ve FILM Ferrania 2013 yılında analog fotoğrafçılık ve sinematografiyi yönetebilmek gibi sebeplerle Kuzey İtalya'da yeniden kuruldu.

FILM Ferrania'nın 2014 Kickstarter projesi Analog Film için 100 Yıl Daha; sevkiyat ve ödüllerin gönderim tarihi, fabrika binasında çeşitli maddelerin keşfedilmesi ve üretimin gecikmesine neden olan tedarikçi hataları gibi engelleyici sebeplerle karşılaştı. Tahmini bitiş tarihi ise 2015'ti.

FILM Ferrania'nın 1917 Dilimleme Makinesinin yer aldığı aşağıdaki kısa videoyaya göz atabilirsin.

Kaynak:http://www.lomography.com.trYorumlar