Tutku’nun Siyah ve Beyazı’ Söyleşisi

Açık Diyalog İstanbul organize ettiği seminerler dizisine ‘Tutku’nun Siyah ve Beyazı’ söyleşisi ile başlıyor. Koleksiyoner Tony Ventura koleksiyonundan bahsederken, koleksiyonunda eserleri bulunan fotograf sanatçısı ve arkadaşı Ahmet Elhan’da ona eşlik ediyor. 

Cenevre ve İstanbul’da yaşayan Tony Ventura, sadece fotoğraf mecrasına odaklanan bir koleksiyoner. İlk aşamada, tek ortak temanın kullanılan medya olduğu geniş çaplı bir koleksiyona başladı. Yaklaşık beş sene önce, evinde eserlerin yerlerini değiştirirken, 10-15 tanesinin ortak bir konusu olduğunu fark edince; koleksiyonunu tamamen bu doğrultuda kurgulamaya ve sadece siyah beyaz nü çalışmalara odaklanmaya karar verdi. Bu sohbetin diğer konuğu ise grafik tasarımı ve sinema-tv eğitimi almış olan, fotoğraf sanatçısı Ahmet Elhan. Elhan, çalışmalarında fotoğrafın ontolojik durumunu ve izleyicinin algı yapısını, zaman ve mekan bakımından inceler. Eserlerinde, sosyal kodları, toplumdaki merkezi algı ve güç ilişkilerinin arasındaki paralellikleri dikkate alarak, yüzeyde sapmalar halinde yansıtır.

25 Mart Cumartesi günü Açık Diyalog Istanbul’un Valikonağı ofisinde gerçekleşecek olan söyleşi, bir koleksiyonerin serüveni ve koleksiyonunda çok sayıda eseri bulunan ve takip ettiği sanatçı Ahmet Elhan’ın eserlerini konu alacaktır.

Katılım ücretsizdir.

Kontenjan kısıtlı olduğu için 23 Mart’a kadar rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Bilgi ve LCV: Işıl Aydemir Tel: 0212 939 76 62 / 0212 939 78 89/ 0532 316 98 07 veya iaydemir@opendialogueistanbul.com'a mail gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Popüler Yayınlar