Şule Erdem'in Zarf İsimli Sergisi Eataly'de

Şule Erdem, Ninel Çam'in gerçekleştirdiği 'kadına şiddet' temalı çalışmanın kendisini çok etkilediğini ifade ederek şunları söyledi: 

“Bir kadının içinde bulunduğu tüm sancıların, sanatçının 'ENVELOPE” (ZARF) adını verdiği örtü içindeki devinimlerinin ortaya çıkardığı estetik nüansları muhteşemdi. Bu gösteriyi, sahneden alıp fotoğrafa taşıyarak belgelediğim tarih aynı zamanda kemoterapi aldığım tarihlerdir. Ninel’in gösterisinde, bu süreçte yaşadığım iniş,cikişlarin, bu performans ile vücut bulmuş halini gördüm. Fotoğrafta konu başlığım 'Kadına dair her şey' olduğu için, sahnede izlediğim performans, bana hem kadınların bu ülkede ve dünyada ayakta kalabilmek uğruna yaşadığı sancılı süreçleri, hem de hastalığım ile mücadelemi eşleştirdi. Bu duygular içerisinde, beyaza boyama tekniği ile çalışmayı uygun gördüğüm fotoğraflarım ortaya çıktı. 
Beyaz; çünkü biz kadınlar bünyemizde bütün renkleri barındırır ve hayata yansıtırız. Beyaz renk, görülebilir dalga boylarındaki tüm renkleri kapsayan renktir. Fotoğraflar bu yüzden beyazdır.” dedi.


Serginin sponsoru olan plastik cerrah Prof. Dr. Erdem Tezel'e Tesekkurlerimle
Zorlu Center da bulunan Eataly'de sergiyi görebilirsiniz

Yorumlar

Popüler Yayınlar