Hasan Cem Araptarlı'nın Sergisi Çağla Cabaoğlu Gallery’de

Hasan Cem Araptarlı’nın ilk kişisel sergisi ‘’Su Dünyası‘’ 14 Ocak – 10 Şubat 2017 tarihleri arasında Çağla Cabaoğlu Gallery’de sanat severlerle buluşuyor.

Hasan Cem Araptarlı (1975) doğumlu sanatçı, modern dünya sisteminin bize sunduğu hayatın karmaşasını, yabancılaşan insan, yalnızlık, mutluluk, özgürlük gibi konuları fotoğraflarıyla anlatıyor.

2016 yılında yayınlanan ‘’Water World’’ kitabıyla , NEUTRAL DENSITY PHOTOGRAPHY AWARDS 2016 "1ST PLACE & GOLD STAR AWARD" ve INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY AWARDS 2016 "HONORABLE MENTION" ödüllerini alan sanatçı ; Myanmar, Kamboçya ve Malezya’nın çeşitli yerlerinde suyun üzerinde yaşayan toplulukların, içinde yaşadığımız dünyayla taban tabana zıt hayatını anlattığı kitabında yer alan fotoğraflarını da ilk kişisel sergisinde izleyiciyle buluşturuyor.


Hasan Cem Araptarlı kendi cümleleri ile sergiyi kısaca şu şekilde ifade ediyor.
“Maddi anlamda hemen hiçbir şeye sahip olmayan bu insanlar nasıl oluyor da benden daha mutlular” sorusunu sormak bile, hayatımızın, üretim merkezleri tarafından bize sunulan kadar olamayacağıyla ilgili, ruhumuza sızacak hayırlı bir şüpheye kapı aralayacak.

Myanmar, Kamboçya ve Malezya’nın çeşitli yerlerinde; suyun üzerinde yaşayan insanların basit dünyasından, çerçevesini ihtiraslarımızla çattığımız modern hayatımıza yansıyan fotoğraflar… ‘’
Sergi 14 Ocak- 10 Şubat tarihleri arasında Çağla Cabaoğlu Gallery Nişantaşı adresinde izlenebilecek.

Yorumlar

Popüler Yayınlar