FUAM'dan Fotoğraf Kitap Atölyesi

Her fotoğraf kitabı, kendi kuralları ile bağımsız bir evrendir; editörlük, sekans, tasarım ve malzeme seçimi işinize yeni anlamlar katabilecek seçeneklerdir. Yedi günlük, hızlandırılmış bir programa sahip bu atölyenin amacı; bilgiye, yaratıcılığa ve şansa dayanan bu sürecin bütün adımlarını öğrenerek ederek bir maket kitap oluşturmaktır.
 Yaratıcılık, sınırlamalarla geliştirilebilir; her zaman pahalı bir prodüksiyona ihtiyaç yoktur ya da yatırımın kişisel kaynaklardan gelmesi şart değildir.

 Peki işinizi, amacınız doğrultusunda bir kitap formuna nasıl çevirebilirsiniz ? Atölye, yoğun bir şekilde elden ele bilgi aktarımının yanı sıra, fotoğraf kitabı prodüksiyonunun bütün sürecini açıklamayı ve fotoğraf kitabını çeşitli açılardan ele alarak öğretmeyi amaçlıyor: ‘‘Fotoğraf kitabını nasıl okumak gereklidir, kitap nasıl yapılmalıdır, tasarımı nasıl anlamak ve değerlendirmek gerekiyor, doğru format – doğru izleyici nasıl bulunur? ’’ gibi soruları cevaplamayı… Atölye esnasında editörlük ve hikaye anlatıcılığı teknikleri, prodüksiyon, fon alma seçenekleri ve piyasanın stratejileri tartışılacak. Atölyenin sonunda her katılımcı kendi projesinin bir maketini üretmiş olacak ve işinin temellerini atacak.
 Bu atölye, projelerini bitirmeye yakın ve onu yayınlamak üzerine çalışmak isteyen fotoğrafçılara ve görsel yaratıcılarına açıktır.

AKINA BOOKS'un kurucusu Alex Bocchetto'nun yürütücüsü olacağı ve 7 gün sürecek atölye 23-29 Ocak 2017 tarihlerinde FUAM'da gerçekleşecek. Son Başvuru tarihi 30 Aralık 2016

http://fuamproject.com/

Yorumlar

Popüler Yayınlar