40 Renk Fotoğraf Projesinin Yeni Rengi İran

40 Renk Fotoğraf Projesi, hızla değişen dünyayı fotoğrafçılarla birlikte gezip, belgeleri gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyor. Her ülke ya da bölgenin, bir rengi oluşturduğu 40 Renk Fotoğraf Projesi’nde toplam 40 gezi yapılacak. Bugüne kadar Hindistan, Ürdün-İsrail, Vietnam-Kamboçya, Venedik, Kenya-Tanzanya, Myanmar ve Kuzey Vietnam-Yunnan, Küba, Peru-Bolivya, Paris, Moğolistan ve Nepal-Tibet-Bhutan, İzlanda, Batı Amerika, Japonya ve Laponya, Fas, Arjantin-Şili, Portekiz ülkeleri gezildi.
Sergi, 5-16 Mayıs 2015 tarihlerindeki Projenin 17. Rengini oluşturan İran turunda çekilen gezi fotoğraflarından seçkiler sunuyor…
Tebriz’den Şiraz’a kadar yapılan bu yolculukta çok fazla turistin gitmediği için dış dünyaya kapalı ve kültürel açıdan son derece ilginç olan bu ülkeyi belgeleyen fotoğrafçıların çalışmaları Taksim’deki bulunan Dünyanın Renkleri Galerisi’nde 3 Aralık 31 Mart 2017 tarihleri arasında izlenebilecek.
Fikret Atalay, Muammer Yanmaz ve Teoman Cimit tarafından yürütülen 40 Renk Fotoğraf Projesi, dünyanın çok farklı renkli ve kültürleri, fotoğraflar aracılığı ile izleyiciye sunuluyor. Ayrıntılı bilgi için: www.40renk.com

Fotoğrafçılar: Ali Baba (Muammer Yanmaz), Ayşegül Başoğlu, Başak Duru, 
Cemal Sağyaşar, Defne Arsel, Gülşen Şenbakkal, Kübra Karaçizmeli, Nazan Aşkali, Neşe Karaarslan, Nurgül Gülek, Suat Şahin, Süreyya Arıkan, Teoman Cimit, Zeliha Özcan.

Yorumlar

Popüler Yayınlar