İstanbul Fotoğrafa Doyacak


Kültürel bir şenlik havası içinde geçen, herkese açık bir festivaldir.Fotoğrafı, duvarlardan, kurallardan, kavramlardan ve ticari beklentilerden dışarı çıkarıp herkesin rastlantısal olarak da ilişkiye geçebileceği şekilde sergiler. Katılan sanatçılar, sergileme mekanları, sergi içerikleri ve sunuş biçimleri ile çok sesli ve özgürdür. Kavramlar, akımlar ya da ustalık seviyesinden bağımsız, fotoğrafın kendisini konu alır.
Doğuyla batının birleştiği dünyanın en eski şehrini; fotoğrafseverler için bir buluşma platformunu dönüştüren, ülkenin en geniş kapsamlı, uluslararası fotoğraf festivalidir.

Klasikle moderni, ustayla genci bir araya getiren, fotoğrafın bütün disiplinlerini ve tüm tarzlarını konu alan bir organizasyondur. Sergileme için, galerilerin ötesine geçip metruk mekanlar, karmaşık sokaklar ya da konteynırları da kullanır. Fotoğrafı, sokak mobilyaları ve mekanların bir parçası gibi kurgulayarak sergiler.Demokratikleşen fotoğraf sanatını, dünya ile yakınlaştırıp özgürleştirir. Her dilden, her renkten olan fotoğraf, insanla buluşuyor; bu topraklardaki çok sesliliğin her sesiyle.
Bu şehre bakan her gözle. Özgür, kuralsız, kaygısızca. Davetsizce; davetkar bir biçimde.
Sokaklarda buluşalım.
Fotoğrafla.

Yine…

Yorumlar

Popüler Yayınlar