Tahir Ün'ün Söyleşi ve Fotoğraf Gösterimi Karanlık Oda'da

Karanlık Oda Fotoğraf Merkezi, yeni dönem etkinliklerine deneyimli fotoğrafçı Tahir Ün’ün gerçekleştireceği söyleşi ve gösterim ile başlıyor. ( 12 Ekim 2016)

42 yıllık fotoğrafçılık serüvenine birçok başarıyı, ödülü ve geniş bir tecrübeyi sığdıran Tahir Ün, çalışmalarıyla ; Ransom Fotoğraf Merkezi, Majdanek Devlet Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, Tenerife Fotoğraf Merkezi, Auer Fotoğraf Vakfı ve Rhizome Atrbase Arşivi gibi kültürel ve sanatsal platformlarda yer almaktadır.

‘Fotoğrafın Görsel Kültürü’ üzerine yaptığı çalışmaları ve yazdığı makaleleri çeşitli dergilerde yayınlanan sanatçı, “Düşlenmiş Manzaralar/Değişiklik Anları”, “Xinjiang: Atayurdu”, “Gizli Bir Fotoğrafın İçeriğinin Şiirsel Anlatımı” adlı kitapların da yazarıdır.
Belgesel ve kavramsal fotoğrafın yanı sıra, etkileşimli medya ve video sanatı alanında da çalışmalarını ve üretimlerini sürdüren Tahir Ün, halen, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Fotoğraf Uygulamaları” ve “Fotoğraf Projeleri” derslerini vermektedir.


Yorumlar

Popüler Yayınlar