Ford Trucks 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başlıyor

Ford Trucks Sanat Atölyesi’nin bu yıl 5. kez düzenlediği “Ford Trucks Uluslararası Fotoğraf Yarışması” için başvuru süreci başladı. Ulusal ve uluslararası platformda, tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açık olan yarışmada; kamyon şoförlerinin hayatını en anlamlı ve estetik şekilde kadrajlayan katılımcılar ödüllendirilecek. Başvurular 23 Ekim 2016 tarihine kadar www.fordtrucksfotografyarismasi.com internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Yarışmada birinci seçilen eser sahibi 5.000 TL, ikinci 3.000 TL, üçüncü ise 2.000 TL ödül kazanacak. Mansiyon, Jüri Özel Ödülü ve Ford Trucks Özel Ödülü’ne layık bulunan eserlerin sahipleri ise 1.000’er TL kazanacak. Performans Ödülü’nün sahibi 500 TL ödül kazanırken,  ödüller dışında kalan ve Ford Trucks tarafından satın alınan fotoğraflara da, 300 TL’lik telif hakkı ödenecek. 


Foto muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığında oluşturulan seçici kurul, 27 Ekim 2016 tarihinde katılımcıların fotoğraflarını değerlendirecek. Yarışmanın kazananları, 03 Kasım 2016 tarihinde www.fordtrucks.com.tr ve www.fordtrucksfotografyarismasi.com web sitelerinde açıklanacak. 

Seçici Kurul Danışmanı
Coşkun Aral / Foto Muhabiri, Belgesel Yapımcısı
Seçici Kurul
Görgün Özdemir / Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü
Murat Dirlik / Ford Trucks Sanat Atölyesi Koordinatörü
Murat Gür / Fotoğraf Sanatçısı
Nevzat Çakır / Fotoğraf Sanatçısı
Prof. Özer Kanburoğlu / (AFIAP) İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Dekan Yardımcısı
Vahit Mahmatlı / Taşıyanlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
Barış Anayurdu / Ford Trucks Satış Bölge Müdürü

Yorumlar

Popüler Yayınlar