Yüreği Çocuk Kalanların Hikayesi‏

Yüreği çocuk kalanların kahramanı Küçük Prens, dünyada pek çok dile çevrilen kitabıyla belkide en bilinen masal kahramanı. Fotoğraf sanatçısı Melissa Mey Küçük Prens hikayesinden etkilenen ve vücutlarına sevdikleri masal kahramanının dövmesini yaptıran çocuk kalpli yetişkinlerin fotoğraflarını çekerek bu masalı bu kez vücut diline çevirmiş. Kitabın ön sözünü kaleme alan Sunay Akın bu dile ''tence'' adını vermiş. Fotoğrafları yer alan modellerin Küçük Prens'e dair  hikayelerinin de yer aldığı Küçük Prens tenimde kitabının geliri  “baba beni okula gönder” projesi kapsamında kız çocuklarının eğitimine bağışlanacak.
Sevinç Erbulak, Hazal Kaya, Yunus Günçe gibi ünlü isimlerin dışında Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Küçük Prens hayranı, kahramanlarının hikayesini hem yazı hem de Mey'in ''tence''si ile anlatmış.

Fotoğrafın ekranlara hapsolup deniz kenarına yapılan kumdan kale misali kaybolup gittiği günümüzde fotoğraf kitapları kalıcı eserler bırakması açısından önemini daha da arttırıyor. Prestijli fotoğraf kitapları arasında yer alacak ilham veren bu proje ile Küçük Prens'e farklı bir açıdan bakan Melissa Mey, fotoğraf, tattoo ve edebiyatı harmanlayarak etkileyici bir eser sunmuş. Küçük Prens Tenimde kitabı evlerimizin kütüphanesinde uzun yıllar bize eşlik ederek ''B 612'' asteroidinden gelen hayal kahramanının hikayesi  ile rüyalarımızı süsleyecek. 

Bu bir çocuk kitabı değildir; içindeki çocuğu hiç yitirmemiş ama bedenleri büyümüş çocukların kitabıdır.  

Online sipariş için tıklayınız.

Proje ile ilgili detaylı bilgi için Melissa Mey in Foto Gaste'ye verdiği röportajı okuyabilirsiniz.

http://fotogaste.blogspot.com.trYorumlar

Popüler Yayınlar