Sergi:“İmroz/ Gökçeada -KarşıBellek”

Yunanistan Istanbul Başkonsolosluğunun Sismanoglio Megaro binasında, 9-24 Haziran 2016 tarihleriarasında Türk-Yunan Defne-Dafni Derneğitarafındandüzenlenen “İmroz/ Gökçeada -KarşıBellek” adlı fotoğraf ve belgesergisine evsahipliği yapıyor. 

Yunanistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nun ev sahipliğinde, Türk-Yunan Defne-Dafni Derneği tarafından gerçekleştiren serginin küratörlüğünü Doç.Dr. Bengisu Bayrak üstlendi. Emeklerini ortaklaştırarak sergiye katkı verenler ise (alfabetik sırayla); Celal Başlangıç, SteliosBerberis, Semra Canbulat , KostasHristoforidis, KatinaKaranikola, İzzet Keribar, Onur Özer, Nilüfer Tarıkahya, LakisVingas.

Geçmişin görkemi ve hüznünün yanı sıra  yarınlara taşınan “yeni umutlar’’ anlatılıyor. Ayrıca  İmroz/Gökçeada-Samotraki (Semadirek) adaları arasında düzenlenen Dostluk  Festivali dia gösterisi ve  panel kaydı da bu serginin kapsamında.Yortuları, düğünleri, vaftizleri… Tekrar  açılan okullarıyla yeniden doğuşa el verenlerin çabaları, mavi bayraklı plajları, gastronomik zenginlikleri, özgün mimari dokusu ve coğrafi özellikleriyle eşsiz bir yaşam ve turizm beldesi olan İmroz/Gökçeada’nın lezzetlerine tanık olacaksınız bu sergide.


Κüratör:Doç.Dr. Bengisu Bayrak
SergiAçılışı: 9 Haziran 2016, Perşembe, 18.00’da,Sismanoglio Megaro’da
SergiSüresi: 9-24 Haziran 2016
Ziyaretsaatleri:Pazartesi-Cuma: 15.00-20.00, Cumartesi: 10.00-14.00
Adres:SismanoglioMegaro, IstiklalCaddesi No 60, 34433, Galatasaray-Beyoğlu,İstanbul

Yorumlar

Popüler Yayınlar