Ka Atölye'de Kitap Etkinliği

Ka Atölye'nin Kitap Dükkanı, raflarında yer alan kitapları ve yaratıcılarını izleyicileriyle buluşturmak için bir etkinlikler dizisi başlatıyor.

Buluşmalar adıyla gerçekleşecek bu etkinliklerde kitapların hikayelerini, yaratıcılarının deneyimlerini dinlemeyi, ufuk açıcı sohbetlerde bir araya gelmeyi istiyoruz. Hem bu kitapların daha çok izleyici ile buluşmasını sağlayabilmek, hem de izleyicilerin kitapların yaratıcılarıyla birebir etkileşim kurabilmeleri Kitap Dükkanı'nın en güçlü motivasyonu. 
Gözde Mimiko Türkkan'ın fotoğraf çalışmaları öznel belgesel bir yaklaşımla cinsiyet politikaları, kimlikleri ve rolleri üzerine odaklanmaktadır. İlkögretim ve liseyi İstanbul’da Fransız Pierre Loti Lisesi’nde tamamladıktan sonra Paris’te Pierre ve Marie Curie Üniversitesi Madde Bilimleri Bölümü’nde üniversite eğitimine başladı. Bir sene sonra fizik öğrenimini terketti ve 2000 yılında hobi olarak başladığı fotoğrafa devam etmek üzere 2004 yılında burslu olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Fotoğraf ve Video Bölümü’ne girdi. 2008 yılında mezun olan Türkkan, bir süre aynı üniversitenin Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Eğitimine, 2010 yılında mezun olduğu Central Saint Martins Sanat ve Tasarım Okulu, Güzel Sanatlar Master Bölümü (Londra, İngiltere)’nde yüksek lisans yaparak devam etti. Sanatçı, Vol de Nuits, (Marsilya, 2011), x-ist (2010) ve The Empire Project (2011)’deki grup sergilerinde ve  !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde (2007) yer aldı. 2011’de ilk kişisel sergisi “Baktım sana”yı Amerikan Hastanesi galerisi Operation Room’da ve 2012’de ikinci sergisi “Full Contact”ı x-ist’te açtı. Pay Here serisinden bir fotoğrafı Christie’s Visions d’Orient (Paris, 2011) ve Sotheby’s Contemporart Art / Turkey müzayelerine katıldı. Türkkan  The Empire Project / İstanbul tarafından temsil edilmektedir. (The Empire Project)

Yorumlar

Popüler Yayınlar