Sergi:It’s a bad word, ‘belong.’

Arap Körfezi'nden -ya da o bölge ile bağları olan- altı sanatçı Ankara'da, Ka Atölye'de gerçekleşecek bir sergide bir araya geliyor. 

Bu sergi, Crossway Foundation ve Art Jameel'in iş birliği ile hayata geçirilen Journey to Turkey projesinin son ayağı. Journey to Turkey projesi Arap Körfezi'nden seçilen 6 genç sanatçının "göç" teması çerçevesinde Türkiye'de farklı bölgeleri deneyimlemesini amaçlıyor. Bu kapsamda sanatçıların İstanbul, Kapadokya ve Ankara'da geçirdikleri 10 günlük Türkiye yolculuğunda ürettikleri işler Ka Atölye'de gerçekleşecek olan It’s a bad word, ‘belong.’* adlı sergi ile izleyicilerle buluşacak.

Bu projenin son ayağına ev sahipliği yapan Ka Atölye'de sanatçılar kendi çalışmalarını Ankara ve Diyarbakır'dan sanatçılarla paylaşma imkanı buldu. Ayrıca Türkiye'de bulundukları süreçte ürettikleri işleri de izleyicilerle paylaşacakları bir serginin ve kitabın hazırlıklarını tamamladılar. 

Göç teması kapsamında, Türkiye'den izlenimleri ile hareket etme halinin süreç ve jestlerine odaklanan sanatçıların, yeni ve ortak bir dilin olanaklarını deneyimledikleri işleri Ka Atölye'de gerçekleşecek sergide görülebilir.

*Toni Morrison

Yorumlar

Popüler Yayınlar