Işığın Yansımaları

sedat yılmaz
Sanatçı Aysu Kuşin ve Sedat Yılmaz’ın fotoğraf üzerine çizim tekniği; 2014 yılından bu yana her iki sanatçının da kendi uzmanlık alanlarındaki teknik birikim ve uygulamalarının birleşimi ile dünyada var olmayan bir sanata dönüştü.

Doğu ve Batı buluşması olarak adlandırılan, Kırklareli’nin muhteşem doğallığından gelen fotoğraflar; Brüksel, Amsterdam, Paris ve dünyanın en önemli şehirlerinden kareler ile buluşarak, Art Connection koleksiyonunu oluşturdu. Görülmeye değer eserler, çizginin gücü ile fotoğraf üzerine yansıtıldı. Fotoğraf ve çizgi iç içe geçerek harmanlandı. 


Aysu Kuşin & Le Monde D'Aysu Sanat Atölyesi'nde Sedat Yılmaz'ın Işığın Yansımaları - İstanbul adlı sergisi14 Mayıs 2016 tarihi itibari ile sanatseverler ile buluşuyor.

Sedat Yılmaz'ın fotoğraflarında durağan İstanbul'un yanında, farklı fotoğrafların birlikte harmanlandığı, sizi İstanbul'a değil, farklı bir hayatlara götürdüğü izlemini uyandıran, algınızı değiştiren bu eserler, Sanatçı Aysu Kuşin ve Fotoğraf Sanatçısı Sedat Yılmaz imzasını taşıyor.

1976 doğumlu Sedat Yılmaz'ın fotoğrafa merakı gençlik yıllarında edindiği küçük bir fotoğraf makinesi ile başladı. Fotoğraf tutkusu, uzun aralarla devam ederken, 2009 yılında edindiği DSLR fotoğraf makinesi ile hayatının önemli bir kısmını kapladı. Bu süreç içerisinde Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin kuruluşunda yer aldı. Aldığı eğitimlerden sonra Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği ile Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde fotoğraf kurslarında eğitmen olarak görev aldı. Aysu Kuşin ile fotoğrafın, çizginin ve serigrafik baskının birleştirilerek görsel farklılıkların ortaya çıkarılması üzerine çalışmalar yaptı. Çeşitli fotoğraf festivallerinde belgesel sunumları gerçekleştirdi. Birçok karma fotoğraf sergisinde yer aldı. Salt Galata Belgesel Fotoğraf Günleri’ne katılarak; Toprağın Serüveni adlı belgeseli ile beğenileri üzerine topladı.  Ayrıca 2015 yılında Ankara’da AFSAK tarafından düzenlenen 18. Ulusal Fotoğraf Sergisi, Bilim Sanat İnsanları Yarışması’na ünlü müzisyen Nedim Nalbantoğlu’nu fotoğraflayarak, 3 eseri ödüle layık görüldü.  

Sedat Yılmaz'ın; Aysu Kuşin & Le Monde D'Aysu Sanat Atölyesi'nde yer alan fark yaratan, akılda kalıcı, hayranlık uyandıran ve sanatın özgün metodlar ile buluştuğu "Işığın Yansımaları - İstanbul" sergisine davetlisiniz.

Kaynak:www.bugunbugece.com

Yorumlar

Popüler Yayınlar