Şebinkarahisarda Ara Güler Foto Maratonu Düzenlenecek

Şebinkarahisar Kaymakamlığı dünyaca ünlü fotoğrafçı Ara Güler adına Foto Maraton düzenleyecek.

Bu yıl birincisi yapılacak Foto Maraton 3 gün sürecek ve Türkiye´nin birçok yerinden de amatör ve profesyonel fotoğrafçılar yarışmaya katılacak. 24-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Ara Güler 1. Foto Maratonu´nda Ara Güler Onur Ödülü de verecek. 5 bin TL ödüllü onur ödülünü Ara Güler´in seçeceği fotoğraf belirleyecek. Yarışmada ayrıca Seçici Kurul da olacak. Seçici Kurulda Fotoğraf Sanatçıları olan Ata Yakup Kaptan, Fikret Özkaplan,  Mustafa Reşat Sümerkan, M. Özcan Taras ve  Şebinkarahisar Kaymakamlığı´nı temsilen Ünsal Çalık yer alacak.


Turizm odaklı bir yarışma

İlçedeki kültürel tarihi değerler, doğal güzellikler ve yöresel yaşam Şebinkarahisar Ara Güler 1. Foto Maratonu´nun konusu olarak belirlenirken, bu 3 gün sürecek olan fotoğraf yarışmasıyla Şebinkarahisar´ın tanıtımına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Şebinkarahisar Ara Güler I.Foto Maratonu´nda; tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bölgenin tarihi ve kültürel yapısını, doğal güzelliklerini de içine katarak fotoğrafın görsel gücü ile tanıtmak ve Fotoğraf Sanatı´na katkıda bulunması da amaçlanıyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.


Kaynak:http://www.yenisebinkarahisar.net/

       

Yorumlar

Popüler Yayınlar