Kültürel Mirasımız Fotoğraf Sergisi

Adana ve ilçelerinde yaşayan “Somut Olmayan Kültürel Miraslarımızı” konu alan, 41 Fotoğrafçının çalışması, Adana Kent Konseyinin katkılarıyla ve “Nisanda Adana’da Karnavalı” etkinlikleri kapsamında, 8 Nisan 2016 Cuma günü Saat 16.00’da 75. Yıl Sanat Galerisinde Fotoğraf Sergisi ile Sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İbrahim Yılmaz ve Osman Arsal’ın birlikte yönettiği projede Afad üyesi 41 fotoğrafçı yer aldı. 320 bin kare fotoğrafın çekildiği projeyi Adana Kent Konseyi destekledi.  Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ise projenin bilimsel danışmanlık desteğini üstlendi. Adana’nın tüm ilçeleri tek tek fotoğrafla tarandı. Bir yıl süreyle ve yoğun bir çalışmayla sürdürülen projede, özellikle Unesco’nun koruma altına aldığı, Halk Kültürünün unutulmaya yüz tutmuş, Adana’nın Toroslarda ki köylerin de yaşayan, Maddi Olmayan Kültürel Miraslarımız konu edinildi.


Sergisinde ve albümde 144 fotoğrafın yer aldığı projeye; A. Vahap Kelekci, Ahmet Tohumcu, Ayhan Şenbayrak, Ayşe Esra Uluçınar, Barış Arsal, Bilge Temiz, Burak Taner, Bülent Düzgün, Çiğdem Bakır, Dursun Altun, Fatma Barutcu, Funda Berk, Gülfidan Mezreli, Hikmet Güngör, İbrahim Pamukcu, İlker Korkutan, Kübra Tunç, Levent Bayramoğlu, Mahmut Caner Özdolap, Mehmet Değirmen, Mehmet Değirmencioğlu, Mehmet Erbaş, Murat Yıldız, Mustafa Şahin, Mürvet Rişvanoğlu, Nihan Büyüksural, Nuray Yılmaz, Özgür Bolkar, Özlem Dağlı, Sabahat Tohumcu, Saniye Tunca, Sıla Karacaoğlu, Sibel Tezel, Sinem Savcı, Soner Bakır, Songül Çakıcı, Tarık Kara, Timuçin Uçar, Tuba Erkovan, Turan Yüce ve Vedat Çetin katıldı.

Büyük boy, renkli fotoğraflardan oluşan sergi açılıştan sonra, on gün süreyle gezilebilecek.

www.adana.bel.tr/75-yil-sanat-galerisi/

Yorumlar

Popüler Yayınlar