İz Dergisi Virgülü Kaldırıyor

fotoğrafeviFotografevi olarak, 2006 Ocak ayında Ara Güler’in Genel Yayın Yönetmenliği’nde yayın hayatına başladığımız; gerek kalite, gerekse baskı ve içerik açısından geniş kitleler tarafından son derece beğenilen, Türkiye’nin ilk ve tek fotoröportaj dergisi  İZ’e, kalite ısrarımızdan vazgeçmediğimiz, günümüzün popüler dinamikleriyle baş edemediğimiz için, 2014 yılında “49. Özel Ara Güler” sayısıyla “virgül” atmıştık.

Bu süreçte okurlarımızdan aldığımız güç ile bir imece başlattık. Dayanışmanın ve kollektif bilincin güzel bir örneğini yaşadık. 
Nihayet Mayıs ayında yeniden okurlarımızla buluşuyoruz, İZ ile iz bırakmaya devam ediyoruz.

50. sayımızın kapak fotoğrafı, Newsha Tavakolian'a (Magnum Photos) ait. 
11 fotoğrafçının özgün çalışmalarına yer verdiğimiz bu sayımızla birlikte bir ilk'i daha gerçekleştiriyoruz. "Öğrenci İşleri" adıyla, Türkiye'de 'fotoğraf bölümü' olan üniversitelerdeki bölüm öğrencilerinin projelerini de yayımlamaya başlıyoruz. İstedik ki, öğrencilerin basılı işlerini geniş kitlelerle buluşturalım ve gençlere fotoğraf yolculuklarında destek olalım.  
11 portfolyo dışında 3 öğrencinin fotoğrafları da, Mayıs ayının 2. haftası piyasaya sunulacak olan bu sayımızda yerini alacak. 

‘Bizim kavgamız ilk fırsatını bulduğumuzda virgülün konduğu yerden devam edecek.’ demiştik, virgülü kaldırıyoruz.
‘Yani, yeniden “Merhaba” diyeceğimiz güne kadar’ demiştik… yeniden Merhaba

Yorumlar

Popüler Yayınlar