Flóra Borsi Hayal Gücünü Fotoğraflara Yansıttığı Sergisi ile ART350'de

Fotoğrafçı Flóra Borsi’nin eserlerinden oluşan sergi 14 Mayıs 2016 tarihine kadar haftanın her günü 11.00- 19.00 saatleri arasında ART350'de görülebilir.

Budapeşte’de bulunan Moholy-Nagy Sanat ve tasarım Üniversitesi’nden mezun olan 23 yaşındaki Macar fotoğrafçı Flóra Borsi eserlerinde fiziksel imkânsız olanları gerçekleştirir. Flóra Borsi Macaristan’da yaşamaktadır ve 2007den beri fotoğrafçılığı sürdürmekte olup, duygu, hayal ve mutluluğun birleşimini bir arada izleyiciye sunmaktadır.


"Genellikle çalışmalarımda kendimi kullanırım. Kavramlar, biçimler, fotoğrafları olduğundan bambaşka görünümlere çevirmek gibi konuları fotoğraflarımda işlemekteyim. Portre eserlerimle ise bir bağ kurmaya çalışırım. Kendimi manken olarak kullanma nedenim ise hayallerimi ve fikirlerimi daha kolay yansıtabilmemdir. Kendi tarzımdan bahsetmedim, çünkü henüz tam olarak ortaya çıktığını düşünmüyorum ve hala gelişmekte olan bir şekillendirme devam etmekte..."

Sanatçının Uluslararası ilgi ve alaka gören çalışmaları birçok koleksiyonlarda yer almaktadır. BBC, La Repubblica, The Huffington Post, The Observer ve daha birçok dünyaca bilinen basın yayınlarında da yer almıştır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar