Nikon'un Yeni D-SLR Makinası D5

Nikon, yepyeni D5'i piyasaya sürüyor: Profesyonellerin ve ödün vermeyen fotoğrafçılık tutkunlarının nefes kesici güç ve hassaslığa erişmesini sağlayan FX biçimli D-SLR. Vizyonunuz sizi ne kadar ileri götürürse götürsün bu fotoğraf makinesi daha da ileri gitmeye hazırdır.

Tutkunuzu baş döndürücü görüntülere dönüştürmek için gereken tüm donanıma sahip D5, fotoğrafçılıkta karşılaşabileceğiniz en büyük zorluklara göğüs gerebilir. İster bir yarışta ister kırmızı halıda çekim yapıyor olun, fotoğraf makinesinin yeni nesil 153 noktalı AF sistemi olağanüstü genişlikte bir kapsam sunar. Nikon tarihindeki en yüksek düzeyde genişletilmiş hassaslık sayesinde bu ürün gerçekten gözle görülemeyenleri çekebilir. Sınırları zorlayan film yapımcıları için D film, artık kullanıcıların fotoğraf makinesinde 4K UHD (ultra yüksek tanım) kayıtlar yapmasına imkan sağlıyor.

Nikon Avrupa'nın Profesyonel Ürünler yöneticisi Dirk Jasper'ın ifadesiyle: “D5, çekim olanakları ve dayanıklılık sınırlarını hiç olmadığı kadar zorluyor. Fotoğrafçılık serüveniniz sizi uç çekim ortamlarına götürdüğünde, yani kareyi yakalamak için tek bir şansınız olduğunda, bu fotoğraf makinesi sizi yolda bırakmıyor. D5'in görüntü çekim gücü bütünüyle olağanüstüdür; çeşitli fotoğrafçılık disiplinlerinde çalışan profesyoneller, fotoğraf makinesinin ergonomik ve iş akışı geliştirmelerinden yararlanabilecek. Bu iyileştirmelerin tamamı fotoğrafçıların geri bildiriminden yola çıkılarak uygulandı ve profesyonel fotoğrafçılıktan kaynaklanan stres faktörlerini ciddi ölçüde azaltacak.”

Temel özelliklerin özeti
Yeni nesil AF: Tam 153 netleme noktası ve 99 çapraz tip sensöre sahiptir. -4 EV'ye kadar AF hassaslığı (ISO 100, 20 °C/68 °F), üstün düşük ışık performansı sağlar. Merkezin dışındaki konular bile kolayca algılanır. Ayrıca netleme alanı çerçevesinin etrafına çapraz tip sensörler uygulandığından dikey çekim büyük ölçüde iyileştirilmiştir. Yeni bir AF ASIC birimi sayesinde AF'ye her an en yüksek bilgi işlem gücü ayrılır.

Yeni ölçüm ve görüntü sensörleri: Yepyeni 20,8 MP FX biçimli CMOS görüntü sensörü ve 180 bin piksel RGB ölçüm sensörü, son derece bir hassas konu tanıma ve görüntü detayı sağlar. Ton geçişleri daha zengin ve daha hassasken, yeni EXPEED 5 görüntü işleme sistemi, standart ISO aralığının tamamında resim kalitesinin benzeri görülmemiş düzeyde yüksek olmasını sağlar.

Güç ve hassaslık: AE/AF izlemeyle 12 fps'ye, ayna kaldırılarak 14 fps'ye kadar çekim yapın. Hızlı, öngörülemeyen aksiyonlar içeren çekimlerde AF izleme ve vizör görünürlüğü büyük ölçüde geliştirilmiştir.

Yüksek performanslı ara bellek: Tek bir yüksek hızda arka arkaya çekimde 200'e kadar NEF (RAW) veya JPEG görüntüsü yakalayın; bu, 100 metrelik bir koşunun finalini parmağınızı deklanşörden çekmeden yakalamanıza yeter.

Olağanüstü hassaslık - Parlak gün ışığından astronomik alacakaranlığa: Hi 5 ayarında ISO 3.280.000'e eşdeğer bir düzeye genişletilebilir 100 ile 102.400 arası ISO ile sınırları zorlayın. Standart ISO aralığının tamamında son derece temiz bir performans deneyimi yaşayın.

Yüksek tanımlı 4K/UHD filmler: En yüksek resim kalitesini elde etmenizi sağlayan noktası noktasına yerel piksel kesme olanağıyla 30p/25p/24p hızında 4K filmler (3840x2160 piksel) çekin. Birden çok biçimde 50p/60p'ye kadar Tam HD (1080p) video çekin.

Yüksek hızda görüntü yakalama ve 4 kat daha hızlı veri aktarımı: Yeni Çift XQD kart yuvası, büyük miktarlarda verinin yüksek hızda aktarılmasına yönelik yeni bir USB 3.0 bağlantı noktası, 4 kat daha hızlı kablosuz bağlantı ve Ethernet bağlantısıyla iş akışını hızlandırın.

Yorumlar

Popüler Yayınlar