Magnum Fotoğrafçısı Carolyn Drake Diyarbakır, Mardin ve Urfa'ya Geliyor.

Magnum Fotoğraf Ajansı üyelerinden, fotoğrafçı Carolyn Drake 22 – 30 Ocak 2015 tarihleri arasında Diyarbakır, Mardin ve Urfa’da fotoğraf atölyeleri gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye geliyor. Atölyeler, fotoğraf sanatı ile profesyonel anlamda ilgilenenlerin yanı sıra, fotoğraf ile yeni tanışanların başvurularına da açık.

Başvuru için DİFAK ve DSM’nin internet sitelerinden erişebileceğiniz başvuru formunu ve örnek fotoğraflarınızı (Profesyonel Fotoğrafçılar için: bitmiş bir projeden 10 adet ve devam eden bir projeden 20 adet örnek fotoğraf / Amatör Fotoğrafçılar için: 10 adet örnek fotoğraf) 13 Ocak 2015 tarihine kadar adalet@dicle.edu.tr adresine gönderebilirsiniz. Başvurular üzerinden fotoğrafçı, yazar ve fotoğraf eğitmeni Özcan Yurdalan tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından belirlenecek katılımcılar ile iletişime geçilecek.


Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği (DİFAK) ve Diyarbakır Sanat Merkezi (DSM) ortaklığıyla yürütülen Carolyn Drake ile Fotoğraf Atölyesi etkinlikleri Adana Amerikan Konsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleşiyor.

Carolyn Drake kimdir?
 1971’de Amerika’da doğdu. Brown Üniversitesi’nde Medya, Kültür ve Tarih bölümünü bitiren sanatçı burada belgesele ilgi duymaya başladı. New York’ta çeşitli multimedya şirketlerinde çalıştıktan sonra Ohio Üniversitesi ve ICP’de (Uluslararası Fotoğraf Merkezi) fotoğraf ve görsel iletişim eğitimi aldı. Sanatçı 2006’da Photo District News tarafından, gelişmekte olan 30 fotoğrafçı arasına seçildi. Ukrayna ve Orta Asya’da yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Carolyn Drake, World Press Photo ve Lange Taylor ödüllerine layık görüldü. Drake’in çalışmaları aralarında Nature Conservancy, National Geographic, Gourmet, Newsweek, the New York Times, ve GEO’nun da bulunduğu dergilerde yayımlanıyor.

Kaynak :http://www.difak.net

Yorumlar

Popüler Yayınlar