İFSAK Yılın Fotoğraf ve Sinema Ödüllerini Veriyor.

 Türkiye'nin en köklü fotoğraf ve sinema derneği olan İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri
Derneği - İFSAK, 2015 yılına 56. Kuruluş yıldönümü yemeği ve yılın fotoğraf, sinema ve kurum
ödülleri ile veda ediyor.

Ülkemizin en köklü fotoğraf ve sinema amatörleri derneği İFSAK, 56. Kuruluş yıldönümünü üyeleri ile birlikte 18 Aralık 2015 tarihinde saat 19:00'dan itibaren Arı Kovanı Restaurant'da gerçekleşecek dernek yemeği ile kutlayacak. 


İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Akleman, 2015 yılının, üyeleri ile birlikte kutlayacakları derneğin 56. Kuruluş Yıldönümü yemeği ile tamamlanacağını ifade etti. 

Tanju Akleman ayrıca, dernek üyeleri ile birlikte 18 Aralık tarihinde Arı Kovanı Restaurant'da saat 19:00'da başlayacak olan kuruluş yemeği sırasında bir gelenek haline gelen 2015 yılı İFSAK ödüllerinin de sahiplerini bulacağını belirtti. 


İFSAK 2015 Yılı Sinema Ödülü, on yıldan bu yana yazıp yönettiği Naze, Şarkılarla Geçti Aramızdan (Ahmet Kaya üzerine), Uçurtmam Tellere Takıldı (Kazım Koyuncu üzerine), 16 Ton (Madencilik üzerine), Ağlama Anne Güzel Yerdeyim (Roboski üzerine) gibi duyarlıklı Belgesel Filmleri nedeniyle Ümit Kıvanç'a,

2015 Yılı Fotoğraf Ödülü, 2008 yılından bu yana doğaçlama oluşturularak olgunlaşmış ve önemli sosyal sorumluluk taşıyan fotoğraf projelerine imza atmış, birçok eyleme fotoğraflarıyla hep birlikte destek vermiş, 2015 yılında tüm çalışmalarını hazırladıkları bir gazete ile bütünleştirmiş RED Fotoğraf Grubu'na,

2015 yılı Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü ise Kültür ve Sanata sergi salonlarını yıllardır bir çok önemli çalışmaya açarak yaptıkları katkılardan dolayı Karşı Sanat'a verilmiştir.


Aynı gece 2015 Yılı, İFSAK Yılın Fotoğrafçısı Ödülü Nurgül Yılmazkaya'ya verilecektir ve İFSAK'da 10. ve 20. yılını tamamlayan üyeler, plaketlerini alacaklardır.


İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)
Ülkemizde fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak; fotoğraf ve sinema alanında çalışanlar arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, kişiliklerin ve becerilerin geliştirilebileceği kültür ve sanat ortamını hazırlamak; Türk kültür ve sanatını yurt dışında tanıtmaya çalışmak; diğer ülkelerdeki kültür ve sanat çalışmalarının yurt içinde tanınmasını, izlenmesini sağlamak; toplumsal konularda duyarlı davranarak fotoğraf ve sinema projeleri yapmak temel amaçlarını taşıyan ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

İFSAK kurulduğu günden beri Türkiye'de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, fotoğraf ve sinema üretiminin artması, yeni fotoğraf ve sinema sanatçılarının yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir. Fotoğraf ve sinema sanatına ilgi duyan, belirli bir temeli olmayan ya da bilgisini ilerletmek isteyenler için verdiği seminerler ve atölye çalışmaları en önemli eğitim amaçlı etkinlikleri arasında yer almaktadır. Bu seminerlerde, konularında uzmanlaşmış eğitmenler tarafından yılda yaklaşık 700 kişi ders almaktadır. İFSAK sergi salonu yerli ve yabancı fotoğraf sanatçılarının sergilerine evsahipliği yapmakta, her ay düzenli olarak fotoğraf ve sinema amatörlerinin yanısıra, kültür - sanat dünyasından tanınmış isimlerin katıldığı söyleşiler, seminerler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf yarışmaları düzenlemektedir.

www.ifsak.org.tr

Yorumlar

Popüler Yayınlar