Foto Kitap Atölyesi FUAM'dan Açık Çağrı

FOTOKİTAP ATÖLYE #2
AÇIK SIRT
NICO BAUMGARTEN & MICHELA PALERMO
28 Ocak – 2 Şubat, 2016
Son Başvuru Tarihi: 27 Aralık, 2015
Açık Sırt, kendi fotoğraf kitabınıza yön vermeniz için bir atölyedir. Kendi yayınlarını yapan sanatçıların yürüteceği bu atölye, kendi yayınını yapan sanatçılar içindir.
Atölyede, Nico ve Michela ile birlikte, pek çok farklı kitabı (sadece fotoğraf kitapları değil) inceleyip tartışacağız ve sizin kendi işinize uygun çözümü bulmak için dikkatlice form ve içeriklerine bakacağız. Kitap yapımının uygulama aşamaları üzerinde -kurgu, dizilim, malzeme seçimi – ve kitabın dağılımı ve dağıtımı gibi diğer önemli meseleler üzerinde çalışacağız. Çok çeşitli projeler bekliyoruz. Ne kadar zamandır üzerinde çalışıyor olursanız olun, yeni, biricik ve ilham verici bir kitap çıkarmanız için yardım etmek istiyoruz.

Bize en az 20 fotoğraftan oluşan önerinizi gönderin ve neden bu projenizin kitap olması gerektiğini düşündüğünüzü söyleyin. Sabırsızlıkla bekliyoruz!
Atölye bir seri konuşma, uygulamalı dersler ve katılımcıların kendi kitap projeleri üzerine çalışmalarını içerecek ve her katılımcının bir maket kitap yapmasıyla sonuçlanacaktır.
* Atölye dili İngilizce’dir. Çeviri desteği sağlanacaktır.
* Atölyelerin tamamı ücretsizdir.
* Atölye başvuruları uluslararası katılıma açıktır.
* Atölye 28 Ocak – 2 Şubat 2016 tarihleri arasında MSGSÜ Fındıklı Kampüsünde yeralan FUAM'da gerçekleşecektir.
* Atölye son başvuru tarihi 27 Aralık 2015 'dir.
* FUAM ve atölye hakkında daha fazla bilgi ve detaylar için

Yorumlar

Popüler Yayınlar