Aksiyon ve Macerayı Red Bull Illume Yarışmasıyla Yakalayın

Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğraf yarışması için başvurular başladı.

Red Bull Illume yarışması en üstün ve yaratıcı fotoğrafları sergilerken, onları fotoğraflayan insanların tutkusunu, yaşam tarzını ve kültürünü gözler önüne serecek.
Dünyanın dört bir yanından profesyonel ve amatör fotoğrafçılara açık Red Bull Illume başlıyor. Fotoğrafçılar, eserlerini dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğrafçılığı yarışması olan Red Bull Illume’de yarıştıracak.


11 kategoride başvuruya açık yarışmada mobil cihazlardan çekilen fotoğraflar için de bir kategori açıldı. Katılımcıların, her kategoriye beş fotoğraf gönderebilme hakkı olacak. Gönderilecek fotoğraflarda aksiyon, yaşam tarzı, sekans çekimleri gibi sınırlamalar olmayacak. Kategoriler hakkında detaylı bilgi redbullillume.com adresinde yer alıyor.

Yarışmadaki fotoğraflar uluslararası yayınların editörlerinden oluşan 50 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek. Jüri, en iyi fotoğraf dâhil 11 kategori galibinin eserleriyle birlikte toplam 55 finalist fotoğrafı belirleyecek. Finale kalan fotoğraflar 2016’nın sonbahar aylarında Red Bull Illume ödül töreninde açıklanacak. Kazanan fotoğrafçılar yarışma partnerlerinden çeşitli ödüller kazanacak ve fotoğrafları bu törenden sonra dünya çapında kültürel merkezleri dolaşarak sergilenecek.

Yarışmanın başvuru aşaması 31 Mart 2016’da sona erecek. Jüri üyeleri, ödüller, kategoriler ve katılım ayrıntıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için redbullillume.com’u ziyaret edin.

Kaynak: www.bugunbugece.com

Yorumlar

Popüler Yayınlar