Sergi:Ağrı'nın Kalbine Yolculuk

Doğu Anadolu’nun efsanevi kenti Ağrı’nın dört bir köşesinden çekilen fotoğraflar, 16 Kasım–30 Kasım 2015 tarihleri arasında, Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de sergilenecek. Serginin açılışı 16 Kasım 2015 Pazartesi, Saat 15:00’te.

IC İbrahim Çeçen Vakfı Genel Müdürü Dr. Meral Dinçer; “Bugüne kadar Ağrı ile ilgili birçok proje gerçekleştiren İbrahim Çeçen Vakfı, bu defa Ankaralı fotoğraf sanatçılarını Ağrı’ya davet ederek Ağrı’nın fotoğraflarla belgelenmesini sağladı. IC Vakfı’nın Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği bu proje ile deneyimli fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflar “Ağrı’nın Kalbine Yolculuk, Üniversitesiyle Gelişen Kent” adıyla başlatılan ve fotoğraf sergileri, katalog ve foto sunumlar olmak üzere üç aşamadan oluşan bir proje kapsamında değerlendirilmektedir. Antalya ICF Havalimanı’nda gerçekleştirdiğimiz serginin ardından, bu fotoğrafların Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de sergilenmesi ise ayrı bir önem taşıyor” dedi.

Sergide yer alan fotoğraflar; İbrahim Çeçen Vakfı’nın, Ağrının Kalbine Yolculuk Projesi kapsamında, Ankaralı Gezginler Grubu’na üye dokuz deneyimli fotoğrafçının bir hafta süren çekimler sonucu elde edilen 1000’den fazla fotoğraf arasından seçildi.
Koordinatörlüğünü Timur Özkan ve Ayça Jones’ın yürüttüğü projede sergilenen fotoğraflar; Ahmet Yay, Arzu Özgen, Aykut Fırat, Cihat Taşkın, Haluk Sargın, Murat Selam, Nuray Özener Değirmencioğlu, Volkan Güneş ve Zeynep Biner tarafından çekildi.

Yorumlar

Popüler Yayınlar