Ka Fotoğraftan Mini Proje Atölyesi

Geniş Açı Proje Ofisi'nin yürütücülüğünü üstleneceği 'kib!*' başlıklı üretim odaklı atölye, içeriği ve tarihleri güncellenmiş haliyle Ka Fotoğraf Geliştirme Atölyesi'nde...

Her seviyeden fotoğraf meraklısına açık olan bu atölye, katılımcıları kendilerine ya da kentlerine ya da hem kendilerine hem kentlerine bakmaya davet ediyor. Katılımcılar atölye kapsamında üretecekleri mini projelerde sadece kendi hayatlarına, evlerine, iş ortamlarına, aile ve arkadaş çevrelerine odaklanabilecekleri gibi sadece yaşadıkları sokağa, mahalleye, kente de odaklanabilecek veya her ikisini bir arada ele alabilecek. Atölye, birbirinden çok da bağımsız olmayan bu iki konuyu sokak fotoğrafından kişisel belgesele, sosyal belgeselden kurgu fotoğrafa her tarzda ele alan üretimlere açık olacak.


Atölyenin 12-13 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek ilk buluşmasında kişisel yaşam ve kent üzerine farklı tarzlarda üretilmiş işler incelenecek, daha sonra katılımcıların bugüne dek yaptıkları işlerden derledikleri portfolyolar değerlendirilecek ve akabinde katılımcıların atölye kapsamında yapmayı planladıkları mini-projeler tartışılacak. Katılımcılar, takip eden süreç içerisinde üretimlerini sık sık eğitmenlerle paylaşacak ve Skype üzerinden geri bildirim alma fırsatı bulacaklar. Şubat ayının başında gerçekleşecek son buluşmada da üretilen işler edit edilecek ve Ka Atölye’deki mini sergide izleyicilerle buluşacak.

Yorumlar

Popüler Yayınlar