İstanbul Fotoğraf Müzesi Yeni Sezonu Dört Farklı Sergiyle Açtı

İstanbul Fotoğraf Müzesi, 3 önemli fotoğraf sanatçısından 4 sergi ile 2015 yılını tamamlıyor. 1 Ekim akşamı açılan 4 sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Açılışta Şemsi Güner’in yakın dostları fotoğraf sanatçıları Ozan Sağdıç ve Selim Seval, kişisel dostluklarını ve hatıralarını izleyicilerle paylaştı. Hırvat sanatçı Stanko Abadziç yaptığı konuşmada İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi ve bu güzel mekanı sanatseverlere kazandıran Fatih Belediyesi’ne teşekkür etti.
Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Suver fotoğrafçılara teşekkür ederek, sanata yatırımlarının devam edeceğini söyledi.


Sergiler
2010 yılında kaybettiğimiz değerli fotoğraf sanatçısı Şemsi Güner’in fotoğraflarından açılan ‘’Retrospektif’’ ve Artvin’deki geleneksel ‘’Boğa Güreşleri’’ sergileri sanatseverlerle buluşuyor. 
‘’Önce Radyo Vardı’’ sergisi usta fotoğrafçı Ozan Sağdıç’ın objektifinden eşsiz karelerle bizi geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor. 
Bir diğer sergi ise Hırvatistan’ın uluslarası üne sahip fotoğrafçılarından Stanko Abadziç’in ‘’Seçki’’si. Birbirinden ilginç ve güzel bu 4 sergi yıl sonuna kadar gezilebilir.

Yorumlar

Popüler Yayınlar