Fotoğraf hikayelerinizi paylaşın Foto Gaste'de yayınlansın.

Fotoğraf hikayelerinizi paylaşın Foto Gaste'de yayınlansın. Görsel üretim ve tüketiminin yoğunlaştığı ve adeta görüntü bombardımanına tutulduğumuz çağımızda neden fotoğraf çekme ihtiyacı hissederiz ya da çekilmiş bir fotoğraf bize neyi ifade eder? Ekranda ya da kağıt üstündeki görsel ışığın grafiksel iz düşümünden çok daha fazlası olmalıdır. Fotoğrafçı anı kaydederken aslında o an ve mekanla ilişkili bir hikaye anlatmaya çalışmaktadır. İzleyici fotoğraftaki mekan, cisim ve varsa insanlarla bir bağ kurmalıdır ki bu fotoğraf bir ''fast food'' ürünü olmasın. Çektiklerimizi ve baktıklarımızı hızlı tükettiğimiz dijital - sanal çağda fotoğrafın daha kalıcı olabilmesi için çeken de bakan da o ürünle daha fazla bağ kurabilmelidir. Buna bağlı olarak Foto Gaste Blog belli dönemlerde sizin fotoğraf hikayelerinizi belirli bir tema altında paylaşarak foto öyküler sunmak istiyor.


İlk Foto Hikaye'nin teması Kırmızı. Bir hikaye örgüsü içinde, belirlenen tema dikkate alınarak en az 15 görselden oluşacak fotoğraf hikayelerinizi fotogaste@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz. Foto hikayeler http://issuu.com da e-kitap formatında yayınlanacak ve Foto Gaste nin sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.Şartlar
Fotoğrafların çözünürlüğü minimum 1024x768 pixel (300dpi) olmalıdır.
Görseller bir kurum ya da markayı ön plana çıkaracak ya da yerecek nitelikte olmamalıdır.
Fotoğrafçı dilerse kısa bir öz geçmişi ve portre fotoğrafını gönderebilir.
Görseller birbirinden bağımsız olmamalı, bir hikaye örgüsü içinde olmalıdır.
Fotoğrafçı dilerse görsellerine kısa metinler ekleyebilir.
Fotoğraflarda renk ve kontrast gibi ayarlar dışında manipülasyon ya da benzer dijital müdahaleler yapılmamalıdır.
Görsellerde bulunan kişi ya da modellerin fotoğrafın yayınlanmasında izni olmalıdır. Fotoğrafçı yayınlanmasını istediği fotoğraftaki modelin izninin olduğunu kabul eder.
Foto hikayeler http://issuu.com platformunda e-kitap formunda yayınlanacak ve Foto Gaste sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.


Yorumlar

Popüler Yayınlar