Büyükadada Retrografi Fotoğraf ve Kıyafet Sergisi

retroRetrografi’nin fotoğraf ve kıyafet sergisi ilk kez 29 Ağustos - 6 Eylül 2015 tarihleri arasında Adalar Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde açılıyor. Büyükada’da 29 Ağustos Cumartesi günü saat 18:00’da açılışı yapılacak olan sergi Retrografi’nin 19. yy. ile 20. yy. arası dönemlere gönderme yapan portre fotoğraf çalışmasından ve kıyafet koleksiyonundan oluşuyor.
Anadolu’da yaşamış ve halen yaşamakta olan çeşitli halkların geleneksel kıyafetlerinin de sunulacağı bu sergide nostaljik ve kültürel değerler geçmiş zamanın fotoğraf estetiğiyle yeniden buluşuyor.

Retrografi hakkında :
Retrografi Duygu Özdemir’in eski zamanın fotoğraflarını, o zamanın kıyafetleri ve makyajını günümüz fotoğraf teknolojisi ile birleştirerek yeniden yaratmasına dayalı bir fotoğraf çalışmasıdır.

Retrografi aynı zamanda Viktorya, Edward, Çarliston ve Anadolu Dönemleri’nden birisinin seçilip o döneme özgü kıyafetlerin kişiye özel olarak dikilmesi, fotoğraf çekim gününde ise saç ve makyaj hazırlıklarının da yapıldığı nostaljik bir fotoğraf hizmetidir.

Anadolu Üniversitesi Sinema-Tv Bölümü mezunu Retrografi fotoğrafçısı Duygu Özdemir yeni eklediği Anadolu Dönemi ile Çerkes, Kürt, Ermeni ve Osmanlı geleneksel kıyafetlerinin yanı sıra Anadolu’da yaşayan daha birçok halkın geleneksel kıyafetleri ile ilgili başlamış olduğu çalışmaya halen devam etmektedir. 

Açılış: 29 Ağustos 2015 saat 18:00
Sergi Tarihleri: 29 Ağustos – 6 Eylül 2015 saat 10:00 - 22:00
Adres: Çınar Meydanı No: 86 Büyükada/ İstanbul

www.retrografi.com
info@retrografi.com  
+90 535 589 1056

Yorumlar

Popüler Yayınlar