National Geographic Fotoğraf Yarışması Başladı

National Geographic, yerel edisyonların katılımıyla uluslararası fotoğraf yarışmasının onuncusunu düzenliyor. Yarışmanın Akmerkez sponsorluğunda düzenlenen Türkiye ayağında 3 kategoride birinciliği elde eden fotoğraflar National Geographic Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na gönderilecek ve katılım ücreti NG Türkiye tarafından karşılanacak.

Yarışma Kategorileri
National Geographic Fotoğraf Yarışması bu yıl, Doğa, İnsan, Mekân ve Akmerkez Özel Kategorisi Keşif olmak üzere dört ayrı kategoride düzenlenecek.

http://nationalgeographic.com.tr/fotograf-yarismasi


Türkiye Ayağı Ödülleri
Büyük Ödül
İnsan, Mekan ve Doğa Kategori Birincileri Arasından Seçiilecek Yarışma Büyük Ödülü Sahibine
Canon EOS 6D fotoğraf makinesi
Diğer Kategori Birincilerine
Canon EOS 750D fotoğraf makinesi (18-55 lens ile)
Her Kategori Üçüncülerine
2 yıllık NG Türkiye aboneliği ve NTV Yayınları kitap seti
Akmerkez Özel Kategorisi Sürpriz Ödül
Dünyanın en güzel noktalarından birine unutulmaz bir seyahat deneyim


Uluslararası Yarışma Ödülü
Ödüle layık görülen kategori birincileri, 2500'er dolar ödül kazanacak ve fotoğrafları National Geographic dergisinde yayınlanacak. Büyük ödülü alacak kişi ise toplamda 10.000 dolar ödül kazanacak ve Ocak ayının 2. haftasında National Geographic'in Washington'daki merkezinde yapılacak fotoğraf seminerine katılacak. Bu ödül Washington'a gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, Washington'da 3 gece otel konaklaması, NG merkezi turu, fotoğraf seminerine katılım ve seminerde fotoğrafın projeksiyonla katılımcılara gösterilmesini kapsamaktadır. Büyük ödül devredilemez ve nakit karşılığı talep edilemez. Ancak NGS ödülü değiştirme ya da nakit karşılığını verme hakkını muhafaza eder.

Türkiye Jürisi
Yarışma jürisi foto muhabiri Ara Güler, NG Uluslararası Edisyonlar Fotoğraf ve Tasarım Editorü Darren Smith ve Sizin Kareniz Fotoğraf Direktorü Monica Corcoran’dan oluşuyor.


Yorumlar

Popüler Yayınlar