En İyi Haber Fotoğrafları Esenboğa'da

Resim yazısı ekle
Anadolu Ajansının düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması "Istanbul Photo Awards"da ödül kazanan fotoğraflardan oluşan sergi, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açıldı.
Türkiye'nin uluslararası düzeyde gerçekleştirilen ilk ve tek haber fotoğrafı yarışması olan "Istanbul Photo Awards"ın ödüllü fotoğraflarından oluşan sergi, geniş kitlelerin ziyaret edebilmesi için 8 Ağustos 2015'e kadar Ankara Esenboğa Havalimanı "TAV Galeri Ankara"da ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.

"Istanbul Photo Awards"a 104 ülkeden yaklaşık 12 bin başvuru gelmişti. Yarışmanın ödüllü bazı fotoğrafları, daha sonra Pulitzer başta olmak üzere başka uluslararası yarışmalarda da ödül aldı.
"Istanbul Photo Awards 2014" sergisinde ziyaretçiler, geçen yıl dünya kamuoyunda ses getiren olayların görsel bir özetini bulacak. 
Haber ve spor fotoğrafı dallarında tekil ve seri fotoğrafların değerlendirildiği yarışmada, "Yılın Fotoğrafı" ödülüne layık görülen Daniel Berehulak'ın Ebola salgınında Liberya’da çektiği fotoğraf da serginin en dikkat çekici görseli olarak yer alıyor.
2014 yılının unutulmaz anlarını ölümsüzleştiren sergide yer alan ödüllü haber fotoğrafları, değişik bölgelerdeki savaşlara, hastalıklara, çatışmalara ve renkli anlara dair farklı bir bakış açısı sunuyor. Suriye'deki iç savaş ve Ukrayna'daki çatışmalar başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan savaş, çatışma, siyasi kriz, terör saldırıları ve doğal afetlerden haber fotoğrafçılarının objektiflerine yansıyan kareler, "Istanbul Photo Awards 2014"de sergileniyor. 
Sergide, yarışmanın spor dalındaki birincisi Byhangst Matthias'ın çektiği ve simge bir fotoğraf haline gelerek hafızalara kazınan ünlü futbolcu Messi'nin 4 rakip oyuncu arasındaki mücadelesini gösteren "Messi" adlı fotoğraf da meraklılarının ilgisini çekiyor. 
Kaynak: www.aa.com.tr

Yorumlar

Popüler Yayınlar