Müzikle Değişen Yaşamlar

'Temel amacı, mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak olan Barış için Müzik Vakfı, Edirnekapı’da, bugüne kadar imkânları sınırlı binlerce çocuğa ortak sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturarak, sanata katılım hakkı önündeki engelleri kaldırmayı hedefledi.
Barış için Müzik, kurulduğu semtin sosyal dokusuyla bütünleşmiş, çocukların ve ailelerin aktif katılımıyla bir dayanışma ve paylaşım merkezi oldu. Kapılarını hiçbir ayrım gözetmeden müzikle buluşmak isteyen tüm çocuklara açtı.

Bugün Barış için Müzik Vakfı çatısı altında Barış için Müzik Orkestraları, Barış için Müzik Korosu ve Barış için Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu, Barış için Müzik Yaylı Beşlisi, Barış için Müzik Yaylı Orkestrası ve Barış için Müzik Big Band olmak üzere altı topluluk faaliyet gösteriyor.
Barış İçin Müzik Vakfı'nın çalışmaları bir yıl süreyle, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın ‘’2014 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı’’ çerçevesinde desteklenmektedir ve sergi bu destek kapsamında gerçekleştirilmektedir.
Serginin amacı, Barış İçin Müzik Vakfı’nın eğitim alanlarını, çocukların coşkularını, paylaşmak için verdikleri özveriyi sizlere yansıtmaktır.''

Yorumlar

Popüler Yayınlar